Една изборна единица, неопходност за да се расчисти со корумпираните политички елити

Добра е иницијативата за една изборна единица со слободна листа. На тој начин народот ќе може да си избере слободно кого сака да види во парламентот како негов застапник, а […]

Филип Петровски кандидат за претседател на Република Македонија

,,Апелирам до ВМРО – ДПМНЕ да ја прифати мојата кандидатура и заедно да го поразиме Зоран Заев”, изјави Петровски во пораката, објавена на нeговиот фејсбук профил. Филип Петровски попладнево поднесе […]

Кандидати за пратеници на Демократска Десница во 2011

Кандидати за пратеници на Демократска Десница во 2011 Кампања на ДЕМОКРАТСКА ДЕСНИЦА на точак. Бевме во 2011 пред времето… pic.twitter.com/BLXp0sJuRI — Филип Петровски (@filippetrovski) December 25, 2020 Линкот ве води […]